EDUKACJA GLOBALNA "Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za Świat"

EDUKACJA  GLOBALNA

„Od edukacji globalnej do odpowiedzialności za Świat”

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego serdecznie  zaprasza dyrektorów i nauczycieli  łódzkich szkół (II, III, IV etapu edukacyjnego) oraz osoby zainteresowane do udziału w warsztatach inaugurujących kolejną edycję ogólnopolskiego projektu z zakresu edukacji  globalnej „Edukacja globalna w szkolnych programach nauczania”.

Projekt realizowany jest przez Wydział Rozwoju Kompetencji  Społecznych  i Obywatelskich ORE, współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2014. Głównym celem projektu jest zwiększenie roli i miejsca edukacji globalnej w szkolnych programach nauczania i wychowania zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej oraz zaktywizowanie środowiska lokalnego, uczniów i nauczycieli do podejmowania inicjatyw, projektów w obszarze edukacji globalnej.

Udział w projekcie przyczyni się do rozwoju kompetencji, które pozwolą przygotować dzieci i młodzież do stawania się odpowiedzialnymi „Obywatelami Świata”. Uczestnicy otrzymają dostęp do materiałów dydaktycznych  do pracy z uczniami umieszczonych na platformie EG.
Na najbardziej aktywnych nauczycieli czeka nowa publikacja ORE „Poradnik metodyczny dla nauczycieli po edukacji globalnej”.

Szkolenie informacyjne odbędzie się 15 września 2014 r. od godz. 14.00 w siedzibie Centrum, Łódź, ul. Kopcińskiego 29, sala 310.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia udziału w spotkaniu (karta zgłoszenia na stronie www.wckp.lodz.pl)  do 14.09.2014 r.
na adres: ewa.derecka@gmail.com, faksem (0 42 678 10 85), lub pozostawienie  w sekretariacie Łódzkiego Centrum Nauczycieli
 i Kształcenia Praktycznego, pok.105 lub 209.