Ochrona danych osobowych w szkole/placówce oświatowej

Konsultanci z Ośrodka Zarządzania w Edukacji serdecznie zapraszają, do udziału w seminarium, osoby zainteresowane tematem:

Ochrona danych osobowych w szkole/placówce oświatowej.

Podczas spotkania uczestnicy:

• poznają podstawy prawne przetwarzania danych osobowych, zasady ich ochrony
    w szkole/placówce oświatowej oraz obowiązki nauczycieli w tym zakresie, a także zasady bezpiecznego przetwarzania danych osobowych - bezpiecznego korzystania z poczty elektronicznej, z dokumentów w wersji drukowanej, przechowywania dokumentów i nośników danych,
  • uzyskają odpowiedź na pytanie: czy zawsze potrzebna zgoda na przetwarzanie danych?
  • otrzymają informacje na temat ochrony wizerunku i innych dóbr osobistych w związku z działalnością szkoły/placówki,
  • dowiedzą się jak nie naruszać ochrony danych osobowych w szkole, a gdy do naruszenia dojdzie,
    jak reagować oraz na co zwracać uwagę w praktyce, aby móc wykazać, że działanie szkoły jest zgodne
    z RODO.

Zajęcia prowadzić będą:

• radca prawny dr Marlena Sakowska-Baryła

Członkini kadry naukowej Instytutu Prawa Nowych Technologii i Ochrony Danych Osobowych na Uczelni Łazarskiego, wiceprezeska i członkini założycielka Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych (SPOD). Redaktor naukowa komentarza do RODO oraz autorka ponad 150 publikacji z dziedziny ochrony danych osobowych, dostępu do informacji publicznej, otwierania danych i nowych technologii.

• radca prawny mec. Magdalena Czaplińska

Doktorantka w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, specjalizująca się w prawie ochrony danych osobowych oraz zagadnieniach prawnych dotyczących nowych technologii, a także w prawie autorskim, prawie konkurencji i funduszach unijnych.

Autorki licznych publikacji z zakresu ochrony danych osobowych oraz dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych w placówkach oświatowych.

Seminarium, w formie on-line, odbędzie się 29 marca 2023 r. w godzinach 13:00 - 16:15 (2 x 90 min. z 15 min. przerwą). Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się drogą elektroniczną do 28 marca 2023 r.

Link do rejestracji: https://ecentrum.wckp.lodz.pl/zgloszenia/new/idCourse/73085

Wysokość opłaty od uczestnika wynosi 250,00 brutto.

Nr konta do wpłaty za uczestnictwo: 34 1240 1037 1111 0011 0912 0187

Organizator: Elżbieta Kukuła e.kukula@lcdnikp.elodz.edu.pl